Na co si dát pozor při výběru obojku pro velké psy?

protištěkací obojky pro psy

Jaký obojek pro psy? Jak vybrat to nejlepší pro velkého psa? Výběr dobrého obojku je jedním z nejdůležitějších problémů při nakupování psích doplňků. Komfort použití při procházkách bude záviset na velikosti, typu a šířce límce. Nesprávně zvolený obojek způsobí psovi nepohodlí. Který model zvolit?

Klíčové otázky při výběru obojku pro psa jsou:

Materiál: materiál, kůže a kovové obojky jsou nejoblíbenější. Volba je věcí individuálních preferencí. Kožené obojky pro psy mohou být zničeny rychleji (musí být udržovány a pravidelně kontrolovány), obojky na popruhy jsou velmi odolné, kov je také velmi pevný.

Délka (obvod) - obojek nemůže psovi stlačit krk, ale neměl by být příliš volný, aby se z něj pes nedostal. Regulované modely jsou dobrou volbou. Chcete-li zvolit správnou velikost obojku, změřte obvod krku psa a přidejte k němu asi centimetr a centimetr a půl pro větší psy. U polozávěrných obojků by měl být obvod větší, protože je vložen skrz hlavu - musí tedy volně procházet.

Šířka obojku - příliš široký obojek znehybní hlavu psa, bude ho rušit. Příliš úzký bude slabý, může utlačovat. Pro větší psy s mohutnějším krkem a delším krkem zvolte širší model (například 2 cm).

Obojek pro velkého psa - musí být pevný a odolný. Je třeba věnovat pozornost kvalitě jeho materiálu a vodítku. Můžete sáhnout po modelu se širším pásem nebo řetězem. Dobrou volbou bude také nastavitelný obojek a vybírat můžete klasické modely i elektronické obojky, které si představíme níže.

Zvláštní typy obojků

Lékařský obojek (proti blechám a klíšťatům)

Insekticidní obojky jsou další řešení, která jsou užitečná jako prostředek boje proti hmyzu a chrání psa před invazí blechy a proti klíšťatům. Tyto límce mají obvykle jednoduchý design a nepřipevňují se k vodítku - lze je nosit vedle klasického obojku nebo v sadě s podvazky.

Elektrický obojek

Inovativní model obojku, který je navržen tak, aby odnaučil štěkání a vytí psa. Protištěkací obojky pro psy se aktivují, když pes začne štěkat. Fungují tak, že vysílají nepříjemné ultrazvuky, nepříjemné vůně nebo jemný elektrický impuls.

Obojek s GPS

Obojky s GPS vysílačem jsou vhodným řešením, které funguje zejména při chůzi se psem, na kterém se zvíře pomalu uvolňuje. Mimo město, na odlehlých místech, na loukách pustilo mnoho lidí psa na vodítku a nechalo ho běžet. V této situaci může být užitečný GPS lokátor, protože zvíře se může ztratit. I ten nejstabilnější a poslušný pes může běžet za kočkou nebo zajíci a bez moderní technologie

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme také s magazínem Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4