Jak můžete lépe ochránit zaměstnance při požáru?

Firefighters, Fire, Flames, Outside, Outdoor, Water

 

Požáry jsou devastující a často se jim dá předejít důkladnou přípravou. Když už se ale požár vyskytne, jste vy a ostatní zaměstnanci na něj připraveni? Máme pro vás body, které by se nikdy neměli zanedbat. Pokud ve vaší firmě chybí, můžete se domluvit s vedením a některé zavést i u vás.

 

Únikové východy

Jako hlavní a základní bod považujeme mít několik dostupných únikových východů. Kromě toho je nutné tyto východy udržovat funkční, nezamykat je a správně je označit. V každé místnosti by měl být plánek únikových východů. Na zdech by měli být značení šipek k únikovým východům a nad samotným východem by mělo být značení, které bude viditelné i ve tmě.

 

Hasicí přístroje

Nutností je nejen vlastnit na každém patře veřejné budovy aspoň jeden hasicí přístroj, ale také je udržovat v dobré kondici, vědět kde se nacházejí a jak se s nimi zachází.

 

Požární cvičení

Jednou za čas by se mělo projít kvalitním požárním cvičením, aby se omezila panika v případě skutečného požáru. Zaměstnanci také budou mít větší jistotu, kde se co nachází a budou se cítit, že na jejich bezpečí firmě opravdu záleží.

 

Značení schodiště

Pokud únikové cesty vedou přes schodiště, je nutné zařídit kvalitní osvětlení, které bude svítit i v případě výpadku proudu. Lepší bezpečnost na schodišti také zajistí jeho revize, revize zábradlí a k dokonalosti je dovedou protiskluzové pásky na schody, které zajistí bezpečí při spěchu k úniku.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme také s magazínem Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4