Ašvaganda na stres, únavu i nespavost

Pokud vás trápí únava, trpíte vyčerpáním, máte problémy se spánkem a nedokážete se na nic soustředit, je nejvyšší čas poohlédnout se po nějakém podpůrném prostředku. Velice oblíbené jsou ašvaganda tablety, díky nimž získáte ztracenou energii a zlepšíte imunitní systém. Novinkou na trhu jsou pak multibylinné testosteron tablety, které ašvagandu obsahují. V následujících řádcích se podíváme na blahodárné účinky rostliny trochu podrobněji.

Ašvaganda je jednou z nejcennějších bylin, přičemž po staletí se používá na posílení organismu a léčbu různých nemocí. V překladu ašvaganda znamená „ta, která páchne po koních“. Důvod daného označení? Za názvem stojí rčení, které říkalo, že bylina dodává energii a vitalitu koně.

Indický ženšen neboli ašvaganda

Ašvaganda a ženšen jako takový jsou z botanického hlediska nepříbuzné rostliny, ovšem ašvaganda si získala přezdívku indický ženšen, neboť její využití je v čínské medicíně podobné jako u ženšenu. Ašvaganda je v podstatě polokeř dosahující výšky 1 až 1,5 metru, přičemž roste hlavně v Indii, severní Africe a na Blízkém východě. Charakteristickým rysem keře jsou žlutozelené květiny s průměrem jednoho centimetru. Plody jsou oranžové až červené kuličky o velikosti rozinky. Látky, které se využívají pro podporu psychické a fyzické kondice, obsahuje hlavně kořen, nikoliv plody, jak by se mohlo zdát.

K čemu ašvaganda pomáhá?

V první řadě posiluje imunitní systém a regeneruje organismus, má pozitivní účinky na nespavost a dokáže odbourat stres. Dále je ašvaganda doporučována i lidem, kteří trpí únavou a vyčerpáním z přepracování či nedostatku odpočinku. Stabilizuje hormony v těle, hojí tkáně v těhotenství a v neposlední řadě posiluje sexuální erekci. Ašvaganda je vhodná i pro pacienty s cukrovkou či vysokou hladinou cholesterolu.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme také s magazínem Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4