Chcete se zbavit stresu? Prostě nakupujte. Třeba šperky

zlaté náušnice se zirkony

V současné době není vůbec jednoduché odbourat stres, který na člověka číhá v podstatě ze všech stran. Především pracovní povinnosti jsou příčinou stresových situací. Pokud přijdete z práce naštvaní, bez nálady a bez energie, není nic jednoduššího než dělat činnost, která vám opět ztracenou energii naplní. Co takhle nakupovat? Oblečení to být zrovna nemusí, třeba kupte zlaté náušnice se zirkony, ozdobte jimi sebe, případně je někomu darujte a uvidíte, že hned vám bude po psychické stránce lépe.

Standardní ekonomická teorie je sice názory, že tržními směnami člověk maximalizuje svůj blahobyt, přitom nakupování je však komplexní záležitost, do které se promítají i pocity, trable, stres a další emoce.

Co říká průzkum?

Podle studie společnosti Credit Carma má více než polovina respondentů tendenci impulsivně nakupovat pro zahnání stresu, úzkosti a deprese. Dále 83 % z nich řeklo, že svých nákupů ve stresu občas lituje. Co se týče toho, co jednotliví lidé nakupují, tak se to pohlavím liší. Pánové více nakupují alkohol, elektroniku, vstupenky na sport, letenky a auta. Dámy si zase chodí ulevit do obchodů s jídlem, šperky, oblečením či do lázní.

Kde koupit šperky

Jestliže patříte zrovna do skupiny, která nejraději nakupuje šperky, jste tady jako na zavolání. Pokud nechcete chodit po obchodech, nemusíte, protože si vyhledáte všechno z pohodlí svého domova a vyberete si z pestřejší nabídky. Slušet vám budou zlaté náušnice se zirkony, ale můžete sáhnout i po jiném drahém kovu, jako jsou stříbro, bílé zlato a podobně. Jelikož každý má jiný vkus, je zřejmé, že se vám bude líbit úplně něco jiného než vaší sousedce. Pánové, vy zase můžete koupit nějaký šperk své drahé polovičce, pokud sami prstýnky či řetízky nenosíte. Podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu zlatnictvismaragd.cz, jenž je na trhu už více než šestnáct let.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme také s magazínem Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4