Jak vyčistit nerezovou termosku?

Insulated Stainless Steel Vacuum Flask Travel Mug Beverage Thermos Bottle 16oz #ONEISALL

Téměř v každé domácnosti se vyskytuje až několik nerezových výrobků. Nerez je pro svou odolnost a univerzálnost oblíbený v kuchyních, ať už na nádobí, nebo na bílé elektronice. Proto asi většina z nás ví, jak rychle se dokáže nerezový povrch zašpinit. V tomto článku Vám popíšeme několik způsobů, jak nerezové povrchy vyčistit zevnitř i zvenku.

Nerezové materiály jsou velmi odolné a kvalitní, ale jejich hlavní nevýhodou je jak rychle ztrácí svůj původní lesklý povrch. Každý otisk prstu, kapka kávy i tvrdé vody se na ní ukáže a i po čištění není tak lesklá jak bývala. Copak mají nerezy takto vypadat? - V žádném případě! Nabídneme Vám několik způsobů jak spolehlivě leštit Vaše termosky, a tedy jakékoliv povrchy z nerezu, ze kterých si můžete vybrat. 

 

Čištění zevnitř

Nejdříve, než se pustíte do čištění Vaší termosky zevnitř, vyzkoušejte, jestli nemáte alergii na jeden z následujících způsobů čištění: Vinný ocet, kyselina citronová, jedlá soda, nebo jejich kombinace. 

Tyto dvě jednoduché a přírodní varianty můžou pomoci při lehkém zašpinění vnitřního povrchu termosky a tedy odstraní vodní kámen, a drobné skvrny od rzi. 

 

První varianta: 

  1. dejte vařit v rychlovarné konvici vodu
  2. do otevřené termosky mezitím nasypte jednu polévkovou lžíci kyseliny citronové
  3. až se voda převaří, zalijte pomalu kyselinu citronovou, 
  4. buďte opatrní, protože kyselina bude s horkou vodou reagovat a bublat, proto nalévejte vodu postupně 
  5. nechte 15 minut působit a v případě potřeby postup opakujte

Druhá varianta: 

  1. dejte také vařit vodu v rychlovarné konvici
  2. do termosky dejte lžičku jedlé sody a lžičku vinného octa
  3. nechte působit chemickou reakci asi 5 minut
  4. vypláchněte převařenou vodou

 

Leštění nerezu zvenku

I když nerezový povrch může být čistý, nemusí vypadat tak skvěle jak by mohl. Následující dvoufázový postup Vám může pomoct navrátit zašlému nerezu lesk:

Na čištění použijte měkký čistící ubrousek, nejlépe z mikrovlákna. Směr čištění udržujte ve směru "vroubků" nerezu. Prvním čištění bude s vinným octem. Ve směru vroubků očistěte octem namočeným hadříkem povrch termosky.

V druhé fázi na vyleštění povrchu použijte čistou část hadříku s malým množství minerálního, nebo potravinového oleje. Jemně zapracujte malé množství oleje po směru vroubků a můžete se kochat lesklým povrchem Vaší termosky.

 

Když není čas

Výše nabízené postupy jsou přírodní a neměly by mít za následek poškození nerezového povrchu, ale Vašeho zdraví, ovšem může se stát, že nebudou také tolik účinné, jak byste chtěli. Pokud nemáte chuť vyhradit si čas na experimentování s čištěním nerezových povrchů, můžete tuto práci přenechat na odborném čištění nerezových povrchů. Je maximálně účinné, rychlé a zajistí vyšší ochranu před opětovným zašpiněním.  

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme také s magazínem Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4