Hubení kun: činnost, která vás čeká každou zimu

  • Radka Teplá
  • Ostatní

Co se každý rok vrací a je čím dál těžší se toho zbavit? V naší republice jsou kuny přes rok chráněné, mají čas se přemnožit a trápit nás přes chladné měsíce roku. Ze začátku můžou fungovat finty jako ucpání všemožných skulinek, mít psa na zahradě, ale kuny jsou rok od roku vychytralejší a pro pohodlí a potravu vyzkouší všechno. Poradíme vám, jak se kun zbavit letos naposled!

Kuny žijí až dvacet let, takže pokud se ji nevyplašíte dostatečně jeden rok, určitě se vrátí. Pokud tedy chcete najít účinnou a zároveň humánní cestu zbavení se kuny z vašeho obydlí, jste na správném místě.

Magická trojka v boji s kunami

Trojkou máme na mysli kombinaci tří věcí, které budete potřebovat pro prevenci, ale také likvidaci kuny.
První věcí je sprejový pachový odpuzovač na kuny. Skvělá prevence pro postřik automobilových podvozků, přes které kuny lezou v zimě do vyhřátých motorů a překousávají dráty, ale také půdy, kde kuny dělají hnízda z seškrábané izolace. Po vyčištění prostoru, pokud se kuny již na místě vyskytují, vystříkejte prostor daným sprejem podle návodu uvedeného na obalu výrobku. Doporučujeme si na tuto akci pořídit ochranné brýle, rukavice a roušku.

Následně velmi doporučujeme instalaci ultrazvukového plašiče na kuny, zvláště v případě, že máte na pozemku drobná chovatelská zvířata, které se mohou stát snadnou kořistí pro kuny. Ultrazvukové odpuzovače na kuny se vyrábí také ve variantě se senzorem pohybu, který při zaznamenání aktivuje světelné upozornění LED světly. Plašiče fungují na vysokém kmitočtu, který je kunám nepříjemný, ale není pro ně nebezpečný. Pro lidi je tento kmitočet za hranicí slyšitelnosti, proto, i když jej neslyšíte, nikdy nepřikládejte plašič přímo k uchu!

Třetí do party je odchytová klec na kuny. Do klece je vhodné dát dobroty, na které kunu nalákáte a odvezete jí dostatečně daleko od svého pozemku, aby nenašla cestu zpět. Nezapomeňte klec pravidelně a často kontrolovat, může v ní uvíznout i jiné zvíře a trápit se. Po vypuštění je třeba oblast, kde kuna přebývala, vyčistit od zbytků, výkalů a jiných věcí a odstranit sprejem proti kunám její zápach. Vhodné je v místě nechat i nadále ultrazvukový odpuzovač po dobu několika týdnů, kdyby se kuna vrátila, nebo se jí snažila vystřídat jiná.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme také s magazínem Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4