Skleníky pro celoroční využití

Jednou z nejtypičtější staveb většiny českých zahrad je klasický skleník. Nejedná se však pouze o užitnou konstrukci, ale zároveň i o estetický doplněk. Ten je však jen třešinkou na dortu. Skleník musí být hlavně zcela funkční a fungovat jako ochrana flóry před negativními vlivy přicházejícími zvenčí.

Předtím, než si skleník pořídíte, byste si měli ujasnit nejen rozměry, ale také i to, co od něj požadujete. Pokud byste se rádi věnovali pěstování rostlinstva pouze od jara do podzimu, tedy během sezóny, bohatě vám postačí model s klasickou skleněnou výplní. Ovšem v případě, že nechcete pěstitelskou sezónu vůbec ukončovat, budete potřebovat něco lepšího, nežli je sklo. Pro celoroční pěstování jsou daleko vhodnější polykarbonátové skleníky.


O sklo se jde zranit


Základem každého dobrého skleníku jsou pevná konstrukce a vhodná výplň. Konstrukce jako taková může být vyrobena z mnoha materiálů (dřevo, plast, hliník). Podstatné je, aby byla kostra pevná a nebortila se během prvního silnějšího větříku.


Co se týče výplně, tak by měla v první řadě chránit rostliny před mrazy, což ani speciální sklo určené do skleníku příliš neumí. Navíc se dá poměrně snadno rozbít, což také není žádná velká výhoda. Nejenže rozbitá tabulka znamená automaticky narušené vnitřní klima a tím i možný pokles úrody, ale navíc se o vzniklé střepy může někdo zranit.


Lepší vlastnosti


Polykarbonátové skleníky jsou v těchto ohledech daleko lepší. Mají mnohem lepší termoregulační vlastnosti, díky čemuž se v nich daří i rostlinám v obdobích mimo pěstitelskou sezónu. Polykarbonát je navíc daleko pevnější a pružnější než sklo, a tak se jen tak nerozbije. Pokud se to už ale stane, pouze se rozlomí. Nevzniknou po něm žádné nebezpečné střepy, o které se můžete říznout vy, vaše děti nebo domácí zvířata. To jsou ty nejpádnější argumenty, na jejichž základech si stále více lidí vybírá na zahradu polykarbonátové skleníky.

Další aktuální články:

Druhy nočních vidění pro lovce: v čem se liší a jak vybrat

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme také s magazínem Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4