Vyberte si ten správný typ pracovní kozy

  • Radka Teplá
  • Ostatní

Chcete si ulehčit práci? Pořiďte si pracovní kozu. Díky ní nebudete muset pracovat na zemi, ale pohodlně ve ve výšce, která vám bude vyhovovat. Hodí se zejména pro stavební práce, řezání dřeva a montáže.

Koza skládací-3363164198.JPG

Je důležité si vybrat vhodnou stavební kozu s ohledem na to, pro jaké účely ji budete používat. Existuje několik druhů:

Lešenářská koza

U této kozy je nejdůležitější její stabilita a také dostatečně široká záda. V tomto případě je také velmi důležitá její nosnost, proto se doporučuje využít kozy z kovového materiálu, který toho hodně unese, na rozdíl od těch ostatních. Můžete si také pořídit výsuvnou lešenářskou kozu s nastavitelnou výškou, pokud váš projekt vyžaduje, aby jste pracovali ve vyšší výšce než jeden metr.

Malířská koza

Pokud potřebujete rekonstruovat interiéry, natřít vyšší místa nebo rozměrnější předměty, pak je na místě využít malířskou kozu. Vyrábějí se z lehčích materiálů. To proto, aby byly snadno přenosné, protože se předpokládá, že bude docházet k jejich častému stěhování či posouvání.

Koza na řezání dřeva

Posledním typem, kterou využijí zejména domácí kutilové, je koza na řezání dřeva. Vybrat si můžete z několika variant, které se liší zejména v použitém materiálu či v konstrukci. K dostání je např. kovová koza na řezání dřeva, která je opatřená zuby, aby nedocházelo k protáčení dřeva při práci. Další variantou je klasická dřevěná koza, která je velmi oblíbená. Další variantou může být také samosvorná koza, která je vhodná zejména pro ty, kteří pracují sami.

  • Změneno dne .
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme také s magazínem Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4